Hlavní obsah

Hudební lahůdka Massive Attack vystoupí v Bratislavě

Triphopová britská kapela Massive Attack vystoupí 14. června v bratislavské Expo Areně. Formace ve složení Robert Del Naja a Grant Marshall vystoupí na turné při příležitosti vydání nové desky Collected.

Hudební lahůdka Massive Attack vystoupí v Bratislavě

Nové album, které předznamenává singl Live With Me, vyjde jako 2CD, druhý disk bude navíc obsahovat raritní nahrávky, nové skladby i přepracovaný materiál.

Skupinu Massive Attack založili členové bristolské hiphopové formace The Wild Bunch - Robert Del Naja, Grant Marshall a Andrew Vowles. V červnu 1991 vydali u Virgin Records debutovou desku Blue Lines, která tehdy zaznamenala značný ohlas mezi kritikou i posluchači. Hlas zpěvačky Shary Nelsonové přispěl k úžasnému úspěchu skladby Unfinished Sympathy. Ke spolupráci na Blue Lines si přizvali i legendárního jamajského zpěváka reggae Horace Andyho i rappera Tricky Kida.

Triphopoví mágové melancholických songů

Jejich hudba prorazila v devadesátých letech stylem zvaným Bristol sound či trip hop. Nese se ve středně pomalém až pomalém tempu, zahaleném v ponuře melancholické atmosféře.

Druhé album Protection vzniklo po delší pauze v roce 1995 už bez účasti zpěvačky Shary Nelsonové a Tricky Kida. Po druhé úspěšné desce se vydávají na turné a s Madonnou spolupracují na coververzi songu I Want You.

Jejich nejzajímavější a zároveň nejtemnějším počinem je bezpochyby album Mezzanine (1998), které bylo nominované na British Awards v pěti kategoriích a jehož singly jako Rising Son či Teardrop patří do zlatého fondu "Massivů". Na předposlední desce 100th Window hostovala i irská zpěvačka Sinnead O´Connorová. Páté studiové album Weather Underground by mělo vyjít na začátku roku 2007.

V roce 2003 byli Massive Attack jednou z hlavních hvězd na festivalu Creamfields v Roudnici nad Labem.

Vstupenky na stání nyní stojí 590,- Sk, časem cena poroste. Zakoupit je můžete na www.ticketportal.sk a na www.drhorak.sk.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků