Hlavní obsah

Gipsy.cz: Eurosong je občas spíš šaškárna

Česká televize v pondělí v Praze oficiálně představila svého kandidáta do soutěže Eurosong, skupinu Gipsy.cz. "Je to občas spíše šaškárna," připustil na otázku Novinek, jak vidí úroveň soutěžících, rapper Gipsy.

Gipsy.cz: Eurosong je občas spíš šaškárna

"My budeme dělat šašky taky, nás to baví, ale nebudeme dělat jen šašky," říká Gipsy. Jejich šance na vítězství v mezinárodním finále hodnotí jako dobré. "Slibujeme, že z Moskvy něco přivezeme, i když nevyhrajeme," vtipkuje kapela.

Česká televize se rozhodla letos nevypisovat národní kolo, jehož dřívější vítězové ve finále nikdy neuspěli, a oslovila přímo skupinu Gipsy.cz, protože ta měla už dříve velkou podporu u diváků.

Jak rapper Gipsy dodává, měl na přípravu jen tři dny: "Líp se mi tvoří pod tlakem... dokud máme čas, tak z nás moc nevymačkáte." Dvě písničky, které televizi nabídl, prý nejsou žádné zbytky z minulé desky, ale zbrusu nové kousky připravované na budoucí CD. To chtějí Gipsy.cz pilovat hodně dlouho.   

Česká televize chce divákům nabízet obě písně a ti pak rozhodnou, která z nich zazní na finále Eurosongu. Hlasování proběhne formou SMS od 1. do 14. března 2009 a vítězná písnička bude živě předvedena na vyhlášení cen akademie populární hudby 21. března na stanici ČT od 20.00.

Finále soutěže Eurosong 2009 v Moskvě se zúčastní zástupci 43 zemí včetně Česka a Slovenska. Semifinále bude ČT1 vysílat 12. května od 21.00, finále 16. května ve stejném čase.     

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků