Hlavní obsah
Filmové premiéry Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Filmové premiéry: Tlumočník, Cesta za králem trollů, Tomb Raider či Oni 2: Noční kořist

Jiří Menzel a slavný rakouský herec Peter Simonischek hrají hlavní role v road movie po stopách minulosti Tlumočník. Cesta za králem trollů je pohádková fantasy pro děti i dospělé. Podle videohry z roku 2013 vznikl film Tomb Raider. Po premiéře na Festivalu francouzských filmů jde do kin Můj syn. Milovníci hororů si užijí film Oni 2: Noční kořist.

Filmové premiéry Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Filmové premiéry: Tlumočník, Cesta za králem trollů, Tomb Raider či Oni 2: Noční kořist

Tlumočník

Upoutávka na film Tlumočník

Video: Bioscop

Slovenský tlumočník Ali Ungár přijíždí do Vídně, aby na stará kolena potrestal vraha svých rodičů. Setkává se však s jeho synem a po úvodní zápletce se společně vydávají na cestu po Slovensku, na níž poznají jeden druhého i pravdu o nejtemnějším období nejen slovenské historie.

Tlumočník, Slovensko/Česko/Rakousko 2018, 113 min., režie: Martin Šulík, hrají: Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry a další.

Cesta za králem trollů

Upoutávka na film Cesta za králem trollů

Video: CinemArt

Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře, a ne zrovna ten nejvydařenější. Kristin je princezna - rebelka, která se odmítá provdat za namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. Na svém útěku z domova zjistí, že povídačky o zlých trollech jsou pravdivé. Král slíbí její ruku a půl království tomu, kdo ji najde, a bratři vyrážejí na výpravu...

Cesta za králem trollů, Norsko 2017, fantasy, 104 min., režie: Mikkel Brænne Sandemose, hrají: Vebjørn Enger, Eili Harboeová, Mads Sjøgård Pettersen, Elias H. Sørensen a další.

Tomb Raider

Upoutávka na film Tomb Raider

Video: Forum Film CZ

Laře Croft je 21 let a od otcova zmizení se marně snaží najít nějaký smysl života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží.

Tomb Raider, USA 2018, akční fantasy, 122 min., režie: Roar Uthaug, hrají: Alicia Vikanderová, Walton Goggins, Dominic West, Daniel Wu a další.

Můj syn

Upoutávka na film Můj syn

Video: Film Europe

Julien je zcela pohlcený prací, která ho nutí často cestovat. Neustálé odjezdy vedly před několika lety k rozpadu jeho manželství. Jednou, když je znovu na chvíli doma, najde na záznamníku vzkaz od své bývalé ženy: s pláčem mu oznamuje, že se během školního výletu v horách ztratil jejich sedmiletý syn. Julien se ho vydává hledat...

Můj syn, Francie 2017, drama, 87 min., režie: Christian Carion, hrají: Guillaume Canet, Mélanie Laurentová, Marc Robert, Antoine Hamel a další.

Oni 2: Noční kořist

Upoutávka na film Oni 2: Noční kořist

Video: Vertical Ent.

Rodinu, která se na noc ubytuje v odlehlém kempu, navštíví tři maskovaní psychopati a podrobí je zkoušce, která vede až po ty nejzazší meze.

Oni 2: Noční kořist, USA 2018, horor, 85 min., režie: Johannes Roberts, hrají: Christina Hendricksová, Bailee Madisonová, Martin Henderson, Lewis Pullman a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků