Hlavní obsah

Festival v Písku: s krvavým Oldboyem i seminářem o pirátství

Jihočeský Písek žije studentským festivalem. Ten nabízí vedle tvorby mladých tvůrců také zavedené filmaře, workshopy a plno muziky. V sobotu večer vyvrcholí Mezinárodní festival studentských filmů vyhlášením vítězů.

Festival v Písku: s krvavým Oldboyem i seminářem o pirátství

Slavnostní zakončení se bude odehrávat v kině Portyč, koncepcí má navazovat na téma běžců z festivalové znělky. Už ve čtvrtek se však udělovala první cena. Finanční částku Ceny Miloše Formana v hodnotě 150 tisíc korun dostal student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Martin Palouš. Peníze mají sloužit na podporu studia.

Seminář o pirátství

V pátek od 17 hodin povede Aleš Kouta seminář o filmovém pirátství, od 18.30 se promítá v pojízdném kinematografu korejský drsný thriller Oldboy a večer v Divadle Pod čarou je projekce dramatu Petra Nikolaeva ...a bude hůř.

V sobotu k večeru se můžete přijít podívat do Palackého sadů na nový snímek Tomáše Vorla Gympl, filmový publicista Tomáš Baldýnský zase odpoledne povede workshop o tom, jak financovat film.

"V sobotu pokračují projekce soutěžních snímků i mimosoutěžních bloků, večer proběhne hudební program v Divadle Pod čarou," řekl za programové oddělení Vojtěch Filčev.

V podobném duchu jako zahájení se má vést slavnostní zakončení...

/FOTO: Archiv festivalu/

Politika i globalizace

A přinesl výběr třiceti soutěžních snímků nějaké lahůdky? "Favorita nemám, ale moc se mi líbí španělské filmy, ty mají dobré nápady. A pak jsou dobré snímky ze Švédska, protože jsou pečlivě udělané. Oproti minulým ročníkům je také patrný velký posun v technickém provedení," dodal Filčev.

Nejčastěji se objevují vztahová témata mladých lidí, hodně se studenti zabývají politickými tématy. "Jde hlavně o narážky na Ameriku a globalizaci," doplnil.

Akreditace stojí 100 Kč, více informací na www.filmovka.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků