Hlavní obsah

Evropský šampionát floristů má od středy známku

Vlastní poštovní známku má od středy 15. června nejprestižnější evropská soutěž ve floristice. Ta se koná stejně jako olympiáda jednou za čtyři roky a letos ji na přelomu srpna a září hostí Havířov. Známku v ceně 25 korun vydala u příležitosti 17. Mistrovství Evropy ve floristice, Europa Cup 2011, Česká pošta.

Evropský šampionát floristů má od středy známku

Autorkou grafického návrhu nové známky je Vlasta Matoušová. Ta navrhovala známku poprvé, jako námět zvolila vazbu kytice v oranžové, zelené a bílé barvě. Inspiraci hledala v květinářství a nakonec se rozhodla pro vazbu s oranžovými kalami.

„Jsem velmi ráda, že se nám něco takového podařilo, díky patří hlavně městu Havířov, který se o vydání známky postaral,“ řekla tajemnice Svazu květinářů a floristů ČR Jana Pudová s tím, že samotná známka pro ni byla až do poslední chvíle překvapením.

„Ani jsem nevěděla, jakou hodnotu má.“ Zda obdobná praxe, vydávat známky u příležitosti evropského šampionátu floristů, panovala i na předcházejících mistrovstvích, ale neví.

„Nevím, že by se o tom někdo zmínil, takže doufám, že jsme první, kdo něco takového udělal. Inspirovali jsme se u sportovních olympiád, které také mívají vlastní známky,“ prozradila s tím, že svaz bude známku určitě využívat nejen při propagaci Europa Cupu 2011, ale i při rozesílání oficiálních materiálů blížícího se mistrovství.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků