Hlavní obsah
Ředitelka divadla Eliška Balzerová Foto: Marie Votavová

Divadlo Na Fidlovačce končí, nemá peníze

Pražské Divadlo Na Fidlovačce skončí. Ředitelka divadla Eliška Balzerová chce ukončit činnost posledního prosince tohoto roku, sdělilo marketingové oddělení. Důvodem je finanční situace.

Ředitelka divadla Eliška Balzerová Foto: Marie Votavová
Divadlo Na Fidlovačce končí, nemá peníze

Divadlo totiž nedostalo žádné dotace od města a bez nich prý nemůže fungovat.

Divadlo Na Fidlovačce, které dlouho chátralo, bylo po rekonstrukci znovu otevřeno roku 1998. V současné době uvádí například hry Babička, Jeptišky, Až naprší a uschne a Eva tropí hlouposti.

Vedle Balzerové v něm působí například herci Ondřej Brousek, Otakar Brousek ml., Marie Doležalová, Petr Batěk, Sandra Pogodová a Iva Pazderková.

Posledními premiérami Fidlovačky má být 12. března Dohazovačka Thorntona Wildera a pak ještě jedna hra na podzim. V Dohazovačce si v režii Zdeňka Duška hlavní roli zahraje Eliška Balzerová, dále hrají Zdeněk Maryška, Sandra Pogodová, Iva Pazderková, Marie Doležalová, Jan Hušek, Petr Šmíd, Vanda Chaloupková či Lukáš Rous.

Wilderova komedie pojednává o Dolly Leviové, která se rozhodne, že si po letech dřiny a odříkání může dovolit trochu užívat. S ostatními vyráží dobrodružství vstříc. Jen tak mohou v životě objevit něco nového.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků