Hlavní obsah
Cornell Campbell Foto: LucernaMusicBar

Cornell Campbell a sladké retro z Jamajky

V úterý zavítají do Česka úplně poprvé dva ostřílení bardi z Jamajky, Cornell Campbell a Half Pint. V reggae a dancehallu se už pohybují nějaký ten pátek, takže v Lucerna Music Baru můžete očekávat letní retro večer.

Cornell Campbell Foto: LucernaMusicBar
Cornell Campbell a sladké retro z Jamajky

Jamajský zpěvák Cornell Campbell začínal už před půl stoletím v kultovním Studiu One (prošli tudy Bob Marley, Burning Spear a mnoho dalších). Věnuje se tedy logicky reggae ze staré školy, melodickému, pravidelně houpavému, v jeho podání navíc romanticky nasládlému.

Oblíbil si subtilnější zvuk a falzet, kterým interpretuje nekomplikované hitovky jako Stars, Girl of My Dreams, Jah Jah Me No Horns Yah, Rope In, Natural Facts a další. Kvalitní oddechovka, která vám zvlášť v létě přesně padne do noty.

Jeho o něco mladší kolega Half Pint nastoupil na hudební scénu během osmé dekády a osvojil si reggae a dancehall. Jeho největším hitem je zřejmě singl Greetings. Jiná skladba Winsome však natolik okouzlila Micka Jaggera s Keithem Richardsem, že ji předělali, což se jen tak někomu nepodaří. Half Pintovým posledním počinem je album Past to Present.

Vstupenky se prodávají v Lucerna Music Baru za 350 korun, nebo v den koncertu za 450 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků