Hlavní obsah

Ceny Tony opanoval muzikál The Book of Mormon

Rouhačský muzikál The Book of Mormon (Kniha Mormonova), který je parodií na náboženskou skupinu mormonů, v neděli opanoval udílení divadelních cen Tony v New Yorku. Celkem si odnesl devět ocenění, napsala agentura Reuters.

Ceny Tony opanoval muzikál The Book of Mormon

Dílo z pera tvůrců satirického kresleného seriálu Městečko South Park, které vypráví o dvou mormonských misionářích vyslaných do Ugandy, získalo mimo jiné cenu za nejlepší muzikál, za nejlepší scénář, za nejlepší režii a za nejlepšího herce.

Britský příspěvek na Broadwayi s názvem War Horse (Válečný kůň), který pro divadelní potřeby upravil Nick Stafford podle stejnojmenné novely spisovatele Michaela Morpurgoa z roku 1982, ocenila porota pěti cenami. Příběh o první světové válce a o vojákovi, který hledá svého koně, aby ho mohl odvést domů, tak dostal mimo jiné ocenění za nejlepší hru. Autoři pro umělecké ztvárnění využili také loutky.

Prestižní ocenění Tony uděluje Americká liga divadel a producentů za výkony na jevištích 39 divadel podél Broadwaye. O vítězích rozhoduje 750 herců, režisérů a novinářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků