Hlavní obsah

Bývalý Bond Roger Moore zvěčněn na chodníku slávy

Tři dny před svými 80. narozeninami dostal bývalý představitel agenta 007 dárek v podobě hvězdy na hollywoodském chodníku slávy. Moore si obřad užíval a vtipkoval jako v mládí.

Bývalý Bond Roger Moore zvěčněn na chodníku slávy

"Chci poděkovat své ženě Kristině, že mě dnes brzy ráno probudila," prohodil britský herec při ceremonii. "Jako James Bond musím bohužel do důchodu, ty holky jsou pořád mladší a já prostě stárnu," dodal.

Roger Moore byl velmi výrazným představitelem Jamese Bonda, i když za největšího klasika bondovek je dnes spíše považován slavný Sean Connery.

Moore hrál mezi lety 1973 a 1985 celkem v sedmi bondovkách, při posledním natáčení už mu bylo osmapadesát let. "Měl jsem štěstí, že jsem se během práce mohl líbat s mnoha ženami -  Elizabeth Taylorovou, Carol Bakerovou i Angie Dickinsonovou," vtipkoval dobře naladěný herecký veterán.

V poslední době se hodně angažoval i v sociální oblasti a pomáhal dětem, mimo jiné jako velvyslanec dobré vůle Dětského fondu OSN.

Moore, který se narodil v Londýně roku 1927, začínal v divadle už za války. V padesátých letech se přesunul do Spojených států. Hrál např. v úspěšných amerických seriálech Ivanhoe, The Saint nebo The Persuarders. Role Jamese Bonda ale všechny předchozí zcela zastínila.  

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků