Hlavní obsah

Britští vášniví rockeři Maximo Park míří do Prahy

Britská rocková kapela Maximo Park, která se stala jedním z velkých hráčů na poli v posledních letech oblíbených kytarovek, míří do Prahy. V klubu Roxy v úterý 24. února představí dvě dosavadní desky s několika velkými hity a jako předkapela je podpoří čeští Kill The Dandies, kteří se vyklubali z bývalých The Nihilists.

Britští vášniví rockeři Maximo Park míří do Prahy

Anglická post-rocková kapela Maximo Park se zrodila v roce 2001. Do širšího povědomí se dostala až prvním albem A Certain Trigger, se kterým přišla v roce 2005. Dostala se tak na scénu v době ještě stále velké obliby britské kytarové indie scény, kde kralovali Franz Ferdinand, Razorlight, Kaiser Chiefs, The Rakes, Futureheads, Bloc Party a další.

Jejich singly jako Graffiti, Apply Some Pressure, I Want You To Say nebo The Coast Is Always Changing obletěly svět a rádia se o ně mohla poprat. Netrvalo to dlouho a v roce 2007 přišla druhá deska Our Earthly Pleasures, se stejně hutným kytarovým zvukem, stejně dobrými nápady a vášnivým zpěvem. Nejvíce se chytily skladby Girls Who Play Guitars, The Unshockable a A Fortnight's Time, kde se projevuje například více kláves.

V pražském klubu Roxy se v únoru představí Maximo Park v plném složení, v jehož čele stojí zpěvák Paul Smith, kytarista Duncan Lloyd, na basu Archis Tiku, Lukas Wooller na klávesy a bubeník Tom English.

Předkapelou jim budou čeští psychedeličtí rockeři Kill The Dandies. Kapela vznikla ze svého času populárních Moimir Papalescu & The Nihilists. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji za příjemných 350 korun.

Poslechnout ukázky od Maximo Park si můžete zde
Poslechnout ukázky od Kill The Dandies si můžete zde

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků