Hlavní obsah
Jaroslav Němeček na on-line chatu Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Bobík je mi nejbližší, říká autor Čtyřlístku

„Já odpovídám popravdě, že Bobík je mi nejbližší, ale že všechny čtyři postavy jsou moje děti a nemohu říci jako rodič, které dítě je mi milejší,“ uvedl otec legendárního Čtyřlístku Jaroslav Němeček na chatu Novinek.

Jaroslav Němeček na on-line chatu Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Bobík je mi nejbližší, říká autor Čtyřlístku

V současné době se chystá 3D film Čtyřlístek a kolem komiksu je tak mimořádně rušno.

Podle producenta Šmídmajera proběhlo v minulosti mnoho pokusů o zfilmování Čtyřlístku, ale nikdy to nebylo dotaženo do konce. Nyní je natáčení v plném proudu.

Jaroslav Němeček byl na chatu doslova zavalen dotazy.

Známý výtvarník mimo jiné uvedl, že i dětský Čtyřlístek byl před rokem 1989 cenzurován a spolupracovníci mohli přijít o místo kvůli úplným hloupostem. „Bohužel se stalo i několikrát, že kolegové, kteří do Čtyřlístku kreslili, ujeli a měli velké potíže,“ vzpomíná Němeček.

V současné době se Čtyřlístek cenzury nemusí bát a náklad prý oproti minulým letům dokonce stoupá.  Brzy vyjde číslo 500. "Mimo to vychází ještě Čtyřlístek speciál a poslední dobou šest knih ročně. Takže bych odhadoval, že dohromady je to 600 dílů. Nedávno jsme v redakci počítali jakou plochu jsem musel pokreslit za 40 let a dospěli jsme k číslu 1,5 hektaru,“ doplnil Němeček.

Žádný gay

„ Čtyřlístek byl od začátku koncipován jako český komiks bez násilí, a proto zůstal blízký českým dětem i v době, kdy se otevřely hranice a k nám přišly západní komiksy, které znamenaly pro nás velkou konkurenci. Ale po čtyřech letech, kdy zájem o divoké komiksy pominul, se naši čtenáři k nám vrátili a dneska můžeme konstatovat, že čtenářů přibývá.“

Česká specifika také způsobila, že se seriál nikdy výrazně neprosadil ve světě, i když k několika překladům došlo.

Na závěr duchovní otec Čtyřlístku rozsekl i ožehavou otázku ohledně Pinďovy  orientace: 
Pinďa není homosexuál.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků