Hlavní obsah

Bizarní konec soulové legendy Marvina Gaye bude zfilmován

Marvin Gaye, jedna z velkých legend černé muziky 60. let, byl v roce 1984 zastřelen vlastním otcem. Poslední léta jeho života chce zachytit nezávislý film, který by se měl jmenovat Sexual Healing.

Bizarní konec soulové legendy Marvina Gaye bude zfilmován

Po úspěchu hudebně-životopisných filmů jako Ray (Ray Charles) nebo Walk the Line (Johny Cash) se možná spustí lavina dalších podobných snímků. Jeden z nich, připravovaný mimo velká americká studia, zachycuje poslední léta Marvina Gaye. 

Gaye byl jedním z velkým jmen proslulé stáje Motown. Narodil se v roce 1939 ve Washingtonu a vyrůstal v církevním prostředí (otec, který ho nakonec zabil, byl pastorem apoštolské církve). Jako většina velkým soulových hvězd začínal zpívat v kostele a na některých jeho nahrávkách je znát vliv gospelu. Jeho pravé jméno bylo Gay - to se ale elegánovi, který si zakládal na tom, že se líbí ženám, pochopitelně moc nezamlouvalo, a tak se přejmenoval na Gaye.

Vydal desítky alb různé kvality a spolupracoval s největšími hvězdami svého oboru (Steve Wonder, Diana Ross atd.). Kvůli problémům s drogami na chvíli utekl z USA do Belgie, ale přesto se mu v 80. letech podařil celkem slušný comeback. Bohužel ho zanedlouho poté v hádce zastřelil jeho otec.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků