Hlavní obsah

Americký etno-soulový experimentátor Vinx či venezuelská kapela v Jazz Docku

Klub Jazz Dock na pražském Smíchově bude od úterý do 5. října již podruhé hostit mezinárodní festival hudby a tance nazvaný Jazz On5 - Smíchovský kulturní podzim. Největšími hvězdami přehlídky budou americký zpěvák Vinx a jeho krajanka Joyce Cobbová, řekla mluvčí organizátorů Karla Fišerová z klubu Jazz Dock, který přehlídku ve spolupráci s městskou částí Praha 5 uspořádal.

Americký etno-soulový experimentátor Vinx či venezuelská kapela v Jazz Docku

Program festivalu v úterý zahájí koncert A Tría z Venezuely. Hraje latinskoamerickou lidovou hudbu. Ve stejný den v klubu vystoupí ještě kvartet německého saxofonisty Gebharda Ullmana a amerického trombonisty Steva Swella.

O den později vystoupí domácí Jazz Mistake a kvartet saxofonisty Františka Kopa; na programu třetího festivalového večera bude vystoupení české skupiny Quatro Formaggi. Pražský soubor připraví atmosféru pro koncert amerického zpěváka Vinxe. Někdejší spoluhráč hvězd jako Sting, Branford Marsalis, Lou Reed či jako muzikanti z Living Colour si v sólovém projektu vystačí jen se svým hlasem, perkusemi a různými efekty.

Britský písničkář Justin Lavash, který hraje hudbu na pomezí jazzu, blues a folku, vystoupí na festivalu 1. října. Následovat bude jam muzikantů nazvaných Performing Tomatoes. O den později na přehlídce zahrají slovenská zpěvačka Tereza Rajnicová za doprovodu kapely Groove In a česko-kubánská skupina Santy y su Marabú.

V dalších dnech se na scéně vystřídají například dixielandový Sidestream Band, Elena Sonenshine a Jocose Jazz a Jana Koubková se svým kvartetem. Festival uzavře 5. října Joyce Cobbová a její kvartet. Součástí programu budou workshopy jazzového stepu vedené choreografkou a tanečnicí Leonou "Quašou" Kvasnicovou či představení amerického stepu v podání skupiny Crock 14.

Informace o festivalu jsou uvedeny na internetových stránkách jeho organizátorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků