Po fenomenálním debutu Everything Is Wrong z poloviny 90. let , který ukázal, že taneční hudba nemusí nutně být plochá a stát jen na rytmu, přišel s ryze hardcoreovou deskou Animal Rights. Ta připomněla jeho začátky v punkové skupině The Vatican Commandos. Byla agresivní, důrazná a zkušenosti s taneční hudbou se na ní nijak neprojevily.

Další podobné návraty se však už nekonaly. Moby se pohyboval v oblasti taneční hudby, kterou však nepojímal nijak úzce. Vždyť už na debutu čerpal nejen z ambientu, ale také z minimalismu. Prostě přesně v duchu jeho slov: "Líbí se mi úplně všechno. Miluju klasiku a stejně tak mám rád taneční hudbu. Miluju hip-hop, staré blues, punk, prostě všechno." Jimi charakterizoval v časopisu Rolling Stone, jakým stylům dává přenost.

Na Everything Is Wrong navázal Moby podobně povedeným albem Play, po kterém přišla loni deska s názvem 18. A právě písně z těchto dvou alb by měly tvořit základ Mobyho repertoáru na pražském koncertu. Snad se mu tentokrát podaří přenést kvalitu známou z desek i na pódium.

Moby však není jen geniální hudebníkem, nechybí mu také vlastní názory, za nimiž si stojí a které se nebojí prosazovat. Hardcoreové album Animal Rights neneslo svůj název náhodou - Moby je vegetarián a velký bojovník za práva zvířat.