Stalo se již nyní, s novým albem The Black Parade. Pravda, vydavatelství Reprise Records dělalo kampaň na desku už půl roku předem a svět doslova pobláznilo, nicméně ukazuje se, že když mluvilo o velikosti počinu ovlivněného hvězdami světového rocku, nepřehánělo. The Black Parade je kolekce, na níž je slyšet inspirace urozeným stylem skupiny Queen, rebelstvím šedesátníků The Who, extravagancí Davida Bowieho a punk rockem v podobě, kterou obnažili v polovině 90. let Green Day a The Offspring.

Mix toho všeho nepostrádá moderní drive, agresivitu a svěžest. Producent desky Rob Cavallo, muž, jenž produkoval album formace Green Day American Idiot, odvedl opět skvělou práci. Všechno je do detailu promyšlené, včetně typické "kostelní" vůně, kterou ucítíte, přivoníte-li si k bookletu.

S trochou nadsázky lze říct, že album The Black Parade je produkt. Dobrý produkt. Současně jde o koncepční desku. Jejím hrdinou je pacient, který se podrobil chemoterapii a smrt se k němu přibližuje v podobě pouličního průvodu. "Je to těžké, epické a orchestrální dílo," tvrdí o desce zpěvák Gerard Way. Ano, a navíc je to promyšlené, skvěle vyprodukované, odehrané i odzpívané dílo, které ilustruje rockovou modernu, tolik závislou na hudbě dávno používané.

My Chemical Romance: The Black Parade, Warner Music 2006, 51:57