Vítězná skladba Nothing Else Matters vyšla na legendárním "černém albu" v roce 1991. Znamenala obrovský zlom v kariéře Metalliky, protože do té doby se zaměřovala na ostrý thrash metal. Když přišla s rockovou baladou, skalní metalisté byli znechuceni.

Skupina ale uspěla u nové generace dospívajících posluchačů a došlo tak k paradoxu - v devadesátých letech se Metallica začala masově hrát na diskotékách, k velké nelibosti diskofilů a technařů. Některá česká rádia písničku hrají dodnes a velmi populární je také coververze od Apocalyptiky. Samotné sólo však není moc výrazné a většina hudebních publicistů by asi s výsledkem ankety nesouhlasila. 

Největším překvapením ankety byl fantastický úspěch skandinávského jazzmana Eivinda Aarseta, který získal téměř stejně hlasů jako Guns ´n´ Roses (cca 4,9%). Na umělce, o němž se píše téměř výhradně v jazzových časopisech a česká média ho naprosto ignorují, je to neuvěřitelný úspěch.

Aarset začínal jako metalový kytarista, ale brzy začal experimentovat s jinými styly. Spolupracoval s Bendikem Hofsethem a Bugge Wesseltoftem. Jeho první sólové album Électronique Noire bylo hudebními publicisty přijato s nadšením. Jinak Aarset přispěl na mnoho jiných desek umělců jako jsou Ray Charles, Dee Dee Bridgewater či Ute Lemper.