Štěpánek dlouho nemínil sdělovat žádné podrobnosti o účetnictví Národního divadla. V středu však svůj postoj změnil. Uvedl, že den před svým odvoláním Daniel Dvořák vyplatil mimořádné odměny pro deset zaměstnanců v celkové výši 820 tisíc korun, přičemž nejvyšší činila 120 tisíc korun. Osobně se ministr domnívá, že Dvořákovo rozhodnutí o vyplacení odměn bylo antedatované, a o odměnách rozhodl až 12. září, kdy už byl odvolán. Ministr neuveřejnil, komu byly peníze vyplaceny, protože by tím porušil zákon o ochraně osobních dat.

Ministr uvedl, že na další otevřený dopis tří šéfů souborů ND zatím nereagoval, protože jej dostal příliš pozdě.

Šéfové souborů ND se obrátili na premiéra

Šéfové tří uměleckých souborů Národního divadla napsali premiérovi Mirku Topolánkovi otevřený dopis. Žádají ho v něm, aby se vložil do situace, která v divadle nastala odvoláním ředitele Daniela Dvořáka. Považují toto odvolání stále za nezdůvodněné.

"Věříme, že se svou autoritou zasadíte o to, aby tato záležitost byla uvedena do pořádku a aby se pro příště takto nezacházelo s čelními představiteli našich národních kulturních institucí," napsali Topolánkovi Michal Dočekal, Jiří Nekvasil a Petr Zuska v dopise, který byl doručen na úřad vlády ve středu.

Filmaři nedostanou slíbenou podporu

Štěpánek také uvedl, že bohužel nemá 400 miliónů korun pro filmaře, které jim politici slíbili při schůzce na karlovarském filmovém festivalu. Schůzky se účastnili politici napříč politickým spektrem. Peníze podle Štěpánka ve státním rozpočtu nejsou.

Štěpánek chce s filmaři dál jednal. Sdělil, že by raději vyjednal nový zákon o kinematografii. Podle něj ten minulý neprošel kvůli tom, že byl nedostatečně vyjednán. Domnívá se, že lépe připravená kuloárová jednání umožní najít konsensus a zákon prosadit.

Když nebyl na jaře zákon přijat, filmaři se vzbouřili a začali stahovat své snímky z festivalu ve Zlíně. Producent Ondřej Trojan podmínil účast Krásky v nesnázích na karlovarském MFF schůzkou s politiky, z té vzešel slib čtyřsetmiliónové podpory.