Janet Jackson: 20 Y.O.

 Popová hvězda Janet Jackson se vrací s dlouho očekávaným albem 20 Years Old, kterým zároveň připomíná, že zpívá již zmíněných dvacet let. Spolupracovala na něm s úspěšným pop/R'n'b producentem Jermainem Duprem, který se podílel i na jejích minulých deskách. Na desce se dále podíleli její přátelé Jimmy "Jam" Harrys a Terry Lewis.  První singl se jmenuje Call On Me.

 Emi/Virgin 

Fergie: Dutchess

Zpěvačce skupiny Black Eyed Peas Stacy Ann Fergusonové zvané Fergie se podařilo prorazit i na sólové dráze, když byl song London Bridge z jejího debutového alba Dutchess číslem jedna v americké singlové hitparádě. Na albu se podíleli producent  Polow Da Don, will.i.am a jako hosté třeba B-Real ze Cypress Hill, John Legend nebo Rsita Marley.

Universal Music   

Pat Metheny Brad Mehldau: Metheny Mehldau

Další lahůdkou z Nonesuche je vůbec první spolupráce dvou geniálních hudebníků, kytaristy Pata Methenyho a pianisty Brada Mehldaua. Album s prozaickým názvem Metheny Mehldau obsahuje sedm kompozic od Methenyho a tři od Mehldaua, které hrají jako duo. Bubeník Jeff Ballard a basista Larry Grenadier, dvorní členoví Menldauova bandu doprovodí oba velikány ve dvou skladbách. 

Warner Music   

Guillemots: Through the Windowpane

Britská indierocková čtveřice Guillemots vydává svůj debut Through the Windowpane, jemuž předcházely tři EP. Kromě nových skladeb obsahuje deska i její starší úspěšné singly jako Trains to Brazil, We're HereMade-Up Lovesong#43., za které sklízeli chválu kritiků i různá ocenění. První singl se jmenuje Little Bear.

Universal

Enigma: A Posteriori

Nejslavnější německý hudební projekt se vrací po tříleté odmlce. Jeho mozkem je skladatel rumunského původu Michael Cretu, jinak také manžel zpěvačky Sandry, která se v jeho nahrávkách často vyskytuje. Svým šestým albem se Ceru opět snaží přenést posluchače do snového světa plného mystiky a magie.

 EMI

Další vycházející desky:

Paul McCartney: Ecce Cor Meum (EMI)
Blog 27: LOL (Universal)
No Name: Live In Praha  (Universal)
Muller Richard: Co bolo, bolo (Universal)
The Lemonheads: The Lemonheads (Universal)
Zucchero: Fly (Universal)