V hlavních rolích se v inscenaci režiséra Petra Kracika představí bývalí životní partneři Michal Dlouhý (Othello) a Lucie Vondráčková (Desdemona) a Oldřich Navrátil (Jago).

"Vztah muže a ženy a všemožné manipulace v něm mi nejsou cizí, zažil jsem jich požehnaně," říká režisér Petr Kracik. Othella v překladu Martina Hilského pojal Kracik jako přehlídku velkých hereckých výkonů a Shakespearův text výrazně upravoval: soustředil se zejména na vztah Othella a jeho manipulátorského sluhy Jaga, který je v podání Oldřicha Navrátila zákeřným, ale i zábavným plebejcem.

Hlavním hrdinou Kracikovy inscenace zůstává žárlivec Othello v podání Michala Dlouhého nebo Martina Zahálky. Osmatřicetiletý, modrooký Dlouhý i skoro dvoumetrový Zahálka tak přináší na jeviště jiný typ i herecký projev. "Othello je  nádherně napsaná figura a hvězda v dnešním slova smyslu," nadšeně líčí Kracik.

Othello je v Praze na programu do 4. července, kdy ho vystřídá Kupec benátský. Vrací se na Pražský hrad od 15. srpna do 10. září. Ve dnech 24. července až 13. srpna se bude hrát komedie Večer tříkrálový s Jiřím Langmajerem a Lindou Rybovou.

Cena vstupenek se pohybuje od 250 do 590 Kč. Od 21. června se navíc otevírá i pokladna přímo v Nejvyšším purkrabství, kde lze zakoupit zbylé vstupenky. Informace o programu a inscenacích najdete na www.shakespeare.cz .