Osnovou inscenace budou individuální zkušenosti a životy jednotlivých protagonistek, přičemž každá z nich je svérázná a odlišná. Ztvární jednotlivé šamanské archetypy - učitelku, léčitelku, bojovnici a vizionářku. Podle Duška by měla hra svou ženskou silou vyvažovat ryze mužskou hru Čtyři dohody, která se na Lávce hraje za neutuchajícího zájmu publika už rok a půl.

"Po přestávce vytvoří druhou půli představení rozhovor s diváky, společná debata, prokládaná písněmi Vesny," uvedl Dušek. V červnu se uskuteční jen pět repríz, další budou následovat od konce srpna. "Patrně nebudou mít pevný tvar, ale budou se vyvíjet. Co se bude odehrávat, je zatím tajemstvím, ale mělo by to být jako život - smutné i veselé, křehké a ženské. Já v tom budu jako slon v porcelánu," dodal a vysvětlil, že se mu protiví secvičovat divadlo. Spokojí se jen se strukturou večera, jehož průběh nechává samovolně vznikat.

Autoři tohoto projektu věnovaného "matce Zemi a jednotlivým elementům jako voda, vzduch, Slunce a vítr" se inspirovali četbou řady knih, které spojuje stejná filozofie. Byly mezi nimi Archetypy šamanské tradice, Ticho promlouvá, Léčivá síla vody či Indiánské léčení.