Červnový koncert britské rockové legendy Rolling Stones se odehraje na  petrohradském stadióně pojmenovaném po bolševickém vůdci Sergeji Kirovovi. Přestože se kytarista kapely Keith Richards nedávno zranil, ruští organizátoři počítají s tím, že skupina do Ruska přijede.

Po koncertu se má začít s demolicí. Ruští novináři s jistou dávkou ironie podotýkají, že samotní "Stouni" jsou větší historickou památkou než bouraný stadion - zpěvák Jagger se narodil v roce 1943. Kirovův stadion byl postaven v roce 1950 a dosud je druhým největším sportovištěm v Rusku. Nyní je využíván převážně k zápasům fotbalové ligy a oficiálně se na něj vejde 72000 diváků.

Na koncert kapely v rámci jejího současného turné The Bigger Bang ale organizátoři počítají se 60000 lidmi v publiku. Všichni petrohradští očekávají, že se koncert uskuteční i přes nedávné zranění kytaristy Richardse, který na Fidži spadl z palmy. Tento týden už byl z nemocnice propuštěn. V Rusku je na vystoupení v prodeji jen 35000 lístků. Nejlevnější přijde na 1500 rublů (asi stejně korun) a nejdražší do VIP zóny na 25000 rublů.

Téměř hned po petrohradském koncertě (16. června) zavítají "stouni" i do Brna. Předpokládá se, že příjde asi 50000 diváků. Lístky stojí od 995 korun do 2495 korun. [celá zpráva]