Pearl Jam: Pearl Jam

Dlouhé čtyři roky si museli fanoušci seattlské legendy Pearl Jam počkat na jejich osmé studiové album. Deska obsahuje třináct nových songů, singl World Wide Suicide ohlásil novinku v polovině března. Jako producenti jsou pod albem stejně jako minule podepsáni Adam Kasper a Pearl Jam. V rámci propagačního turné by 22. září měli dorazit i do Prahy.

Sony BMG

Snow Patrol: Eyes Open

Irská kapela Snow Patrol na sebe upozornila v roce 2003 albem Final Straw. Upoutali skvělými melancholickými melodiemi a vytříbenými texty, jeli turné jako předkapela U2 a vystoupili na Live 8. Na tento úspěch se snaží navázat novinkou Eyes Open. Desku začali připravovat v zimě loňského roku, kdy se spolu s novým baskytaristou sešli v domě na pobřeží západního Irska, kde se k nim přidal producent Garret Lee, který s nimi spolupracoval už na Final Straw. Jako host se na desce objeví Martha Wainwrightová.

Universal Music

Goo Goo Dolls: Let Love In

Poprockové trio z Buffala vydává ve své dvacetileté kariéře již osmé album Let Love In. Svůj vrchol zažili v roce 1998 díky skladbě Iris, kterou nahráli pro film Město andělů. Současnou novinku se singlem Stay With You produkoval Glen Ballard, který je podepsán i pod deskami Alanis Morisette.

Warner Music

Jarret: Vztahem zapni

Třetí album liberecké folkové partičky Jarret vychází po pětileté odmlce. Lví podíl na tom má především Martin Ledvina (ex-Druhá tráva, dnes kapela Lenky Dusilové), který se ujal produkce celého alba a našel pro kapelu nový modernější zvuk. Autorem většiny písní je opět Bohouš Vašák, i když v kapele již nehraje. Jeho písně a osobitý rukopis jsou pro kapelu stále stěžejní a důležitý prvek, stejně jako emotivní, krásný a čistý hlas Hanky Skřivánkové.

Indies Records

The Mystery Jets: Making Dens

Making Dents je debutových albem britské indierockové partičky The Mystery Jets, na kterém shrnují dříve vydané singly a EP plus několik novinek. Velký úspěch zaznamenali díky skladbám The Boy Who Ran Away a You Can't Fool Me Denis, které se na desce objeví v nových verzích.

Warner Music

Další vycházející desky:

Jewel: Goodbye Alice In Wonderland (Warner Music)
Jim Noir: Tower of Love (Warner Music)
DJ Tiësto: In Search of Sunrise 5 (Panter)
Mystery Jets: Making Dens (Warner Music)
Desmod: Uhol pohľaduDesmod: Uhol pohľadu (Sony BMG)
Hex: Nikdy nebolo lepaje (Universal Music)
Mobb Deep: Blood Money (Universal Music)
Suchanek Genzer: Volume doprava! (Universal Music)