Hvězdou prvního vystoupení byl světoznámý mladý americký houslista Joshua Bell, který hraje na stradivárky přezdívané Gipson nebo Huberman. Ovšem nezahrál na ně u nás příliš známé dílo, neboť Houslový koncert a moll rakouského skladatele Karla Goldmarka opravdu nebývá u nás často ke slyšení. Orchestr pod Zinmanovou taktovkou dále zahrál Dvořákův Karneval a Beethovenovu Sedmou symfonii.

Zinman i Bell nebyli v Praze poprvé, oba už v minulosti vystoupili s Českou filharmonií, kterou si na včerejším setkání s novináři svorně pochvalovali. Dirigent se vyznal z lásky k české hudbě, obdivuje Dvořáka, Smetanu a Janáčka. Joshua Bell k tomu dodal, že on pro sebe objevil i dalšího českého génia, Josefa Suka. "Jeho houslové skladby jsou jako drahokamy," řekl.

Slavný Joshua Bell se však neetabloval jen ve vážné hudbě, velké uznání si získal i crossover projektem s předními bluegrassovými hráči zaznamenaném na albu Short Trip Home, které získalo v roce 1999 nominaci na Grammy jako nejlepší nahrávka v oblasti klasického crossoveru. "Pro mě je hudba jako hudba, bez nějakého žánrového rozlišování. Vždyť i klasika je tak pestrá, vždyť mezi Bachem, Ravelem nebo Prokofjevem jsou obrovské rozdíly," poznamenal Bell.