Cruise údajně vydíral Paramount tím, že pokud epizodu zesměšňující jeho víru - scientologii - odvysílá, bude bojkotovat propagaci filmu Mission Impossible 3, do nějž firma vložila milióny dolarů. Pokud je to pravda, šlo by o bezprecedentní pokus o cenzuru nejhrubšího zrna.

Cruiseho tiskový mluvčí vše okamžitě popřel. "Nikdy o Mission Impossible 3 nic takového neřekl," sdělil podle serveru Hollywood.com. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone neztrácejí dobrou náladu a svému protivníku vzkazují: "Scientologie, možná si vyhrála tuhle bitvu, ale milión let trvající válka o Zemi teprve začíná!"

Vtípky o scientologii způsobují už několik týdnů jeden skandál za druhým. Nedávno ze seriálu odešel zpěvák Isaac Hayes, který mluvil Chefa. Oficiálně tvrdí, že South Park "nepřiměřeně zesměšňuje náboženství a otázky víry a tím vytváří netoleranci," ale přitom neřekl konkrétně, že mu vadí díl s Cruisem. Několik ukázek (pouze v angličtině) najdete zde.

Lidé z televizní branže mu ale nevěří, že mu vadí "rostoucí bezcitnost" seriálu. Pokazují na to, že Hayes užívá pokrytecký dvojí metr - pokud se dělaly vtípky na křesťanství a židovství, tak mu to nevadilo, ale u scientologie byl najednou problém.