Steven Tyler má opravdu nečekané inspirační zdroje. Aerosmith se White Stripes moc nepodobají a jejich poslední bluesrocková deska Honkin´ on Bobo je z úplně jiného světa. Snad by se dala najít nějaká spojitost s jejich tvrdšími alby ze sedmdesátých let, ale jen hodně vzdálená. A Sheryl Crow? Nezbývá, než se nechat překvapit.

"Bude se vám zdát, že už jste to někdy slyšeli, ale neslyšeli," ujišťuje Tyler. V nejbližších dnech ale skupina do studia nezamíří, pokračuje totiž v úspěšném prodlouženém turné po USA, na kterém je doprovází jejich starý kamarád, rockový krasavec Lenny Kravitz (zpíval s nimi před lety i na některých deskách). Do ČR však kapela určitě nezamíří.

Kytarista Joe Perry dodal, že Aerosmith teď znovu upevňují své postavení jako rocková kapela - to se tak trochu zakalilo, když nahrávali své sladkobolné balady. "Každý rok je tu další generace čtrnácti- až šestnáctiletých dětí, které mají zájem o klasický rock," říká Perry. O tom, že má stoprocentní pravdu, se můžete přesvědčit i na vynikajícím DVD You Gotta Move, které zachycuje turné k desce Honkin´ on Bobo a jsou tam skutečně vidět hlavně ječící fanynky od 15 do 30 let.