Rowlingová psala svůj pozdější bestseller ve chvíli, kdy její matka na Silvestra 1990 zemřela po desetiletém boji s roztroušenou sklerózou. Nejvíce nyní lituje toho, že matka nezažila, jakého úspěchu knihy o Harrym Potterovi dosáhly. "Šla jsem tehdy brzy spát... ale místo toho jsem začala psát," uvedla čtyřicetiletá Rowlingová. "Takže vím, že jsem psala ve chvíli, kdy matka zemřela. Nikdy jsem jí o Harrym Potterovi neřekla." "Myslím na ni skoro každý den. Měla bych jí toho tolik co říci," uvedla.

Trauma ze ztráty matky bylo pro ni takové, že se rozhodla, že smrt bude jedním z témat jejích knih o Potterovi. "Mé knihy jsou z velké části o smrti," řekla. "Začínají smrtí Harryho rodičů. Pak tu je Voldemortova posedlost zvítězit nad smrtí a jeho snaha o nesmrtelnost za každou cenu... Tolik rozumím tomu, proč chce Voldemort porazit smrt. Všichni se jí bojíme," uvedla Rowlingová.

Ve světě se již prodalo na 300 miliónů knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Zatím vyšlo šest dílů, poslední sedmý díl má Rowlingová dokončit a vydat koncem tohoto roku. Pro spisovatelku ale není lehké se vyrovnávat se slávou provázející úspěch jejích knih. "Když se mě vždy ptali, jak to snáším, říkala jsem 'dobře'. Nikdy předtím jsem to neřekla, ale tehdy jsem si lhala," uvedla.

Rowlingová už dříve uvedla, že s Harrym Potterem chce skončit. Prý ale vydá i jiné příběhy pro děti. [celá zpráva