"Skutečně jsem naštvaný, že se producenti bondovky ani jednou neozvali," citovala režiséra agentura DPA s odvoláním na americká média. Tarantino prohlásil, že to byl on, kdo v roce 2004 navrhl zfilmování prvního románu o slavném špionovi nazvaného Casino Royale. Tehdy si prý autoři scénářů zoufali nad nedostatkem námětů.

"Použili moji myšlenku a využívají publicity, kterou jsem jim udělal," dodal režisér. Producenti si nevybrali k natáčení snímku jeho, nýbrž Novozélanďana Martina Campbella, který režíroval Zlaté oko. To bylo prvním filmem o Jamesu Bondovi, ve kterém debutoval jako neohrožený agent Pierce Brosnan. Toho nahradí v nynějším pokračování Brit Daniel Craig.

Český Bond

Některé scény z chystaného filmu o Jamesi Bondovi, ve kterém zazpívá i Robbie Williams, se zřejmě budou točit v areálu opuštěné nemocnice v Plané na Tachovsku. [celá zpráva]

Produkční společnosti se prý opuštěný areál velmi líbil. Je totiž bez lidí, ale přitom jsou zde vybavené operační sály. Filmaři tady chtějí v červnu natáčet asi dva dny. Agent bude po zranění operován a ošetřován v nemocnici. Podle producentů by byla nemocnice vhodná i na natáčení jiných filmů či reklam.

Bond se bude prohánět i po Karlových Varech. [celá zpráva]

"Pro natáčení si filmaři vybrali Císařské lázně, ale filmovat se bude i v Grandhotelu Pupp, na Mlýnské a Vřídelní kolonádě, Zámeckém vrchu a částečně rovněž v Hůrkách nad městem," prozradila náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová (ODS), podle níž může město na pronájmu objektů a veřejného prostranství vydělat až 400 tisíc korun.

"Město Karlovy Vary jako místo, kde se natáčelo, bude uvedené v titulcích filmu," pochlubila se náměstkyně, jak pronájem vyjednala. "Taková reklama by nás jinak přišla na spoustu peněz. I když přímo ve filmu Karlovy Vary budou úplně nějakým jiným městem," dodala s tím, že filmaři mají do lázní přijet v půlce dubna.