Třiačtyřicetiletý Stewart je moderátorem a spoluautorem satirického politického pořadu kabelové televize Comedy Central s názvem The Daily Show (Denní show), který je parodií na televizní zpravodajství a získal řadu televizních cen Emmy.

Objevil se také v několika filmech jako Velký táta, Fakulta či Smoochy. Loni Stewart také vyhrál prestižní Thurberovu cenu pro humoristy za knihu The Daily Show with Jon Stewart Presents America (The Book): A Citizen's Guide to Democracy Inaction (Denní show s J.S. (Kniha: Občanův průvodce demokratickou pasivitou).

"Jako umělec jsem tím poctěn," řekl Stewart, který bude uvádět předávání Oscarů poprvé. "Ale jako zanícený divák Oscarů, jsem tím výběrem trochu zklamán. Vypadá to jako další smutný pokus vyšachovat Billyho Crystala," komentoval v žertu svou novou roli.

Stewart je dalším z řady komiků, kteří předávání Oscarů moderovali. Následuje mezi jinými po Bobu Hopeovi, Johnny Carsonovi, Whoopi Goldbergové a právě Crystalovi. Loni ceremonii uváděl černošský komik Chris Rock, který sice přitáhl mladší diváky, ale popudil některé členy akademie vtípky na adresu herců Judea Lawa, Tobeyho Maguirea a dalších.