"Úspěšná jednání s koproducentem vedou k další spolupráci s ČT. Diváci tak uvidí pokračování seriálu na ČT," potvrdil mluvčí České televize Martin Krafl. Uvedl, že předběžně je natáčení plánováno na příští rok a počet dílů ještě není pevně stanoven. Nedá se tak zatím říct, kdy by se mohl seriál na obrazovce objevit.

Autorkou scénáře bude zřejmě Lucie Konášová, která napsala i scénář k velmi podařenému seriálu Dobrá čtvrť. Dědička autorských práv Magdalena Dietlová uvedla, že od ní četla "velmi podrobně rozepsaný námět a synopsi, charakteristiky postav i ukázky dialogů," a moc se jí líbily.

Bude Abrhám a Chudík?

O hereckém obsazení se zatím může pouze spekulovat. Je jasné, že diváci by chtěli vidět své staré známé hrdiny, ale to zřejmě nebude možné. Např. Ladislav Chudík alias starý doktor Sova má vážné zdravotní problémy a představitel primáře Blažeje Josef Abrhám se už dříve několikrát vyjádřil v tom smyslu, že další pokračování Nemocnice ho  nezajímá.

První řada seriálu vznikla za minulého režimu a byla velmi úspěšná. Další pokračování z roku 2003 s podtitulem "Po dvaceti letech" bylo ucházející, ale první seriál nepřekonalo.