Voldemort dobře ví, že mu v cestě stojí jak Harry tak ředitel školy Albus Brumbál, a tak se zaměří i na něj. Hodlá využít jeho "slabosti", protože Brumbál si o druhých myslí zpočátku jen to nejlepší. "Láska je mocnější než magie," říká, zatímco Voldemort je přesvědčen, že černá magie ovládá všechno a všechny.

Proto se hlavní střetnutí odehrává mezi Voldemortem a Brumbálem. Ani mudlové nejsou ušetřeni: Nejenže celou zemi zachvátila pochmurná nálada, až se tímto stavem musí zabývat ministerský předseda, ale mudlové jsou přímo vražděni. Není vhodné prozrazovat pachatele, ale jisté je, že Voldemort v tom má prsty.

Pečlivě sledovaný předposlední díl celého příběhu čarodějnického učně, který jediný může zabít Pána zla, rozehrál dále příběhy řady postav. Zloduch Sirius Black nadále není ve vězení v Azkabanu, dvojaký Snape uprchl, bradavická škola by měla být zavřena...

Je zřejmé, že autorka se pokusila udržet ve hře všechny motivy, které sledovala i v předcházejících dílech. A že vše směřuje k rozuzlení. Teprve potom bude zřejmé, co všechno je v románu "navíc" jako slepé rameno příběhu. Jisté je, že i díky překladateli Pavlu Medkovi je to poutavé čtení o boji na život a na smrt mezi Zlem a Dobrem.

Joanne K. Rowlingová: Harry Potter a princ dvojí krve, přeložil Pavel Medek, Albatros, 600 stran