RWE Transgas, která se zabývá dovozem a přepravou zemního plynu, je už řadu let partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, nyní hodlá partnersky podpořit i Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava. Své sponzorské aktivity chce rozšířit i o podporu studentské tvorby, kde se hodlá podílet na financování studentských prací a dále o založení nadace na vývoj filmových scénářů.

V nejbližší době RWE investuje do tří až pěti celovečerních filmů ročně, už teď se spojila s TV Nova a podílí se na výrobě filmů Jak se krotí krokodýli režisérky Marie Poledňákové, teenagerské komedie Rafťáci režiséra úspěšných Snowboarďáků Karla Janáka a Účastníci zájezdu, které točí Jiří Vejdělek podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha. S Českou televizí RWE spolupracuje na dokumentech, jen v příštím roce bude mít na obrazovce premiéru 27 filmů, které vznikly s jejím přispěním.

Významným krokem k posílení přípravy celovečerní hrané tvorby by měla být nadace, jejíž činnost má být zahájena na počátku příštího roku v úzké spolupráci s barandovským studiem. Prostředky této nadace by měly jednak podpořit kvalitní literární přípravu nadějných látek, jednak se podílet na jejich realizaci, to znamená vstupovat do nich i producentsky.