"Zemřel při převozu do nemocnice. V bytě nebyla žádná další osoba a nezanechal ani dopis na rozloučenou," oznámila mluvčí bratislavské policie Marta Bujňáková.

Šokovaní členové skupiny

"Věděli jsme, že Dodo má osobní problémy, ale nikdy nás nenapadlo, že to bude řešit tímto způsobem. Jen půl hodiny před tím, než se to stalo, nám poslal SMS zprávu, že už vyjíždí z domova na koncert," říkal zaskočený zakladatel skupiny Maťo Ďurinda.

"Dodo byl jeden z nás, strávil s námi deset let na cestách, na koncertech a ve studiích. Sdíleli jsme s ním i jeho osobní problémy z poslední doby. Vedli jsme s ním dlouhé debaty, záleželo nám, aby se dostal z depresí, kterými trpěl po rozchodu se svou přítelkyní," řekl Ďurinda.

O Dubánovi, který nepatřil mezi zakládající členy letos dvacetileté Tublatanky a největší slávu získal jako zpěvák a kytarista skupiny Money Factor s hitem Vráť trochu lásky medzi nás, Ďurinda uvedl: "Byli jsme dobří přátelé. Dokonce jsem to byl já, kdo jej s tou dívkou seznámil. Hrál jsem s ní před časem divadlo."

Tublatanka zatím budoucnost neřeší

Od tragického okamžiku se ještě zbylí tři členové Tublatanky nesešli a nehovořili o tom, co bude dále. Ďurinda si proto netroufá přesně odhadnout, jak to s budoucností skupiny dopadne. Skupina zrušila většinu svých nejbližších koncertů kromě těch, na nichž pořadatelé i přes tragickou událost trvali. "I to se nám stalo," dodal Ďurinda.

"Pro nás je to velká ztráta. Byl to vynikající muzikant a člověk, který si stál za svými názory. V kapele jej bude těžké nahradit. Byl oblíbený mezi fanoušky a nám bude chybět jeho tvrdší rockovější vokál. Jsem přesvědčen, že pokud budeme pokračovat dál, nebudeme hledat náhradu. Ve třech jsme před jeho příchodem hráli, takže to pro nás nebude nic nového. Osobně musím všechny věci ještě pořádně promyslet, ale udělám všechno pro to, aby Tublatanka nezemřela," uvedl šéf souboru.