"Po třiceti letech v hudebním byznysu mám pocit, že se chci věnovat i jiným věcem. Hlavním důvodem je rodina, zvláště synové, čtyřletý a téměř roční. Není to odchod do hudební penze," zdůraznil Collins.

"Budu dál nahrávat desky a rád odzpívám i několik koncertů. Ale turné je to poslední. I proto, že mám potíže se sluchem a lékaři mi doporučili, abych koncertování omezil," doplnil.

Nachlazení se už zbavil

"Přestože jsme ze zdravotních důvodů koncerty v Praze odložili, odcestovali jsme tam, neboť jsme měli zamluvený hotel. Koncertní tým čítá 75 lidí, a jelikož pokračujeme ve středu dál do Budapešti, museli jsme se někde ubytovat. Prahu mám rád, už jsem ji v minulosti navštívil. Tentokrát si ji ale užívala má rodina. Já se léčil na pokoji," dodal Collins, který se už zbavil nachlazení.  

Přiznal, že využil služeb českého zdravotnictví, a zvláště si pochvaloval hezké ošetřovatelky, které se o něho staraly přímo v hotelu. "V minulosti se mnou jezdili dva osobní lékaři, ale protože jsem neměl žádné potíže, nebyli potřeba. Vystupovali jsme třeba šest týdnů ve Státech a nic se nestalo. Když je ovšem zima, člověk snadno nastydne. V Rusku zima byla."

Pořádající agentura Interkoncerts bude do 18. listopadu vracet peníze za vstupné těm, kteří se nebudou moci náhradních Collinsových koncertů zúčastnit. Vrácené vstupenky nabídne opět do prodeje.