Batman začíná

Filmová adaptace slavné komikové série popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City.

Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jakým by bojoval s nespravedlností a jak by obrátil strach proti těm, kteří okrádají bázlivé. Po čase se vrací zpět do Gotham City a vzápětí vypouští do světa své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město ...

Batman Begins, USA 2005, 140 min., režie: Christopher Nolan, hrají: Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmesová, Gary Oldman...

Milenci a vrazi

Filmová adaptace jednoho z nejslavnějších románů Vladimíra Párala se odehrává v chemičce v Ústí nad Labem. Oproti románu byl děj filmu rozdělen do dvou časových období - šedesátých let a doby porevoluční.

Na ubytovně chemičky se střídají obyvatelé náhodní i trvalí, nad ní je byt ředitele továrny a pak část pokojů ženských a mužských - svobodárna.  Na pozadí tohoto koloběhu se odehrávají dva velké příběhy: příběh Borka Trojana  a jeho lásky k Zitě Gráfové, a příběh mladičkého Romana Gráfa, zoufale milujícího krásnou ale neklidnou Maddu Serafínovou, jejichž zničující vztah dospěje až k vraždě.

Milenci a vrazi, ČR 2004, 110 min., režie: Viktor Polesný, hrají: Ondřej Vetchý, Zuzana Norisová, Jiří Langmajer, Zlata Adamovská, Danica Jurčová, Jakub Prachař, Veronika Žilková, Petra Špalková, Pavel Řezníček, Saša Rašilov ml., Tatiana Vilhelmová, Vladimír Dlouhý, Marek Taclík...

Smím prosit?

Richard Gere je jedním z nejobsazovanějších romantických milovníků současnosti. Romantické komedie jako Pretty Woman a Nevěsta na útěku patří již do zlatého fondu. A podobně je laděná i komedie s prvky muzikálu Smím prosit?, kde si jeho partnerku zahrála stále oblíbenější Jennifer Lopezová.

John Clark je úspěšný právník, má okouzlující manželku a milující rodinu. Přesto mu něco chybí. Při své každodenní cestě do práce míjí okna tanečního studia a v nich vidí krásnou učitelku tance. Jednoho dne se odhodlá a zapíše se do kurzů tance. Ovládne ho kouzlo mladé lektorky nebo propadne jiné vášni - tanci?

Stall We Dance?, USA 2004, 102 min., režie: Peter Chelsom, hrají: Richard Gere, Jennifer Lopezová, Susan Sarandonová, Stanley Tucci, Bobby Cannavale...

Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy

Film Sluneční stát, který tvůrci označují jako tragikomedii, získal několik ocenění mimo jiné i cenu za Nejlepší film na Finále Plzeň 2005 a Slovensko ho nominovalo do klání o Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Milan, Tomáš, Karel a Vinco - kamarádi z ostravské fabriky - přijdou jednoho dne o práci. Hrdost jim nedovolí rozšířit dlouhou řadu nezaměstnaných, a tak odkoupí od podniku ojetý náklaďák, aby v něm rozjeli vlastní podnikání. Na nové životní dráze je však brzdí nejen chronický nedostatek peněz, ale i vážné problémy s manželkami, přítelkyněmi, výchovou dětí a vlastní nedokonalostí. Jejich přátelství i rodinné životy tak čeká těžká zkouška.

Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy, ČR/SR 2005, 90 min., režie:Martin Šulík, hrají: Oldřich Navrátil, Lubo Kostelný, Igor Bareš, Ivan Martinka, Petra Špalková, Csongor Kassai, Lucie Zácková, Anna Šišková, Martin Juza, Kostas Zerdolaglu, Alice Nellis...

Kolekce filmů Alfreda Hitchcocka

Sbírka DVD s filmy mistra napětí Alfreda Hitchcocka obsahuje šest filmových počinů  tohoto legendárního režiséra.

Filmy:

Na sever severozápadní linkou

Americká kontrašpionáž si vymyslí neexistujícího agenta. Tajné služby si tohoto agenta ztotožní s reklamním odborníkem Rogerem Thornhillem, který se tak jako volavka dostane do neproniknutelné hry agentů. Thornhill, pokoušející se celou věc objasnit, jen v poslední chvíli ujde jisté smrti při náletu letadla uprostřed pustiny.

Cizinci ve vlaku

Bruno chce zavraždit svého otce  a politický kariérista Guy čeká na rozvod, aby se mohl oženit se senátovou dcerou. Když se tito dva náhodně setkají ve vlaku dohodnou se, že se navzájem zbaví svých nepohodlných blízkých. Tak je přece nemůže nikdo odhalit...

Vražda na objednávku

Když americký spisovatel Mark Halliday navštíví čerstvě vdanou Margot Wendice v Londýně, nevědomky tím spustí řetězec vydírání a vražd. Manžel Margot, Tony Wendice, si všimne jejích citů k Hallidayovi, začne se obávat rozvodu a s ním spojeného vydědění, a tak naplánuje její smrt. K tomu využije svého bývalého spolužáka Lesgateho. Margot se  podaří Lesgatea v sebeobraně zabít, ale Tony vše nastrojí tak, aby byla obviněna za úkladnou vraždu.

Hrůza na jevišti

Jonathana Coopera hledá policie, která ho podezírá, že zabil manžela své milenky. Jeho přítelkyně Eve Gillová mu nabízí úkryt a Jonathan jí vysvětluje, že skutečným vrahem je jeho milenka, herečka  Charlotte Inwoodová. Eve se rozhodne pátrat na vlastní pěst, ale když se setká s detektivem, který má případ na starosti, nečekaně se do něj zamiluje.

Zpovídám se

Otto Kellar a jeho žena Alma pracují jako správce a hospodyně v katolickém kostele v Quebeku. Otto je jednou přistižen při loupeži v domě, kde občas pracuje jako zahradník, a v panice zabije majitele. Jeho svědomí ho donutí se ze zločinu vyzpovídat otci Michaelu Loganovi, který se nedopatřením stane hlavním podezřelým.

Nepravý muž

Manny Ballestero je počestný pracovitý hudebník učinkující ve Stork klubu v New Yorku. Když jeho žena potřebuje peníze na zubního lékaře, vydá se do místní pojišťovny, aby si vypůjčil na její pojistku. Zaměstnanci pojišťovny jej ale omylem začnou považovat za lupiče, který je v minulém roce přepadl a zavolají policii. Film je skutečným příběhem, který Manny a jeho rodina prožili.

Hitchcock Collection, USA 1950 - 1956, režie: Alfred Hitchcock, hrají: Henry Fonda, Vera Milesová, Anthony Quayle, Jane Wymanová, Marlene Dietrichová, Michael Wilding, Ray Milland, Grace Kellyová, Robert Cummings, Montgomery Clift, Anne Baxterová, Karl Malden, Cary Grant, Eva Marie Saintová, James Mason, Farley Granger, Ruth Roman, Robert Wal...