Zájem o VyVolené vyvrátil skeptické prognózy z minulého týdne, že show ztrácí dech. Jakmile se po týdnu věnovanému charitě vrátila k zaběhanému pořádku, kdy se v úterý účtuje a ve čtvrtek vyzývá soupeř do sobotního duelu, vrátili se i diváci lačnící po vypjatých emocích, hádkách a střetech mezi účastníky.

I tak si Banánové rybičky na ČT 1 vybralo v úterý  936 tisíc diváků, kteří nemají zájem o reality show.

Dech zato ztrácí dlouhodobý hit Primy, nekonečný seriál Rodinná pouta, s nímž se dlouho nejslabší televize na trhu dokázala vyšvihnout a šlapat na paty oběma svým větším konkurentkám. V úterý se na něj dívalo 1,45 miliónu lidí, přičemž konkurenční Ordinaci v růžové zahradě na Nově si vybralo o sto padesát tisíc diváků více, téměř 1,6 miliónu.

Grafy sledovanosti
úterý 4. října
čtvrtek 29. září
úterý 27. září
čtvrtek 22. září
úterý 20. září

Minulý týden v úterý a ve čtvrtek byla dokonce Ordinace nejsledovanějším pořadem večera, když se na ní v předvečer státního svátku dívaly 1,4 miliónu diváků a ve čtvrtek 1,6 miliónu diváků.

Už 22. září vzbudily příběhy z gynekologické ordinace s 1,58 miliónu diváků nepatrně větší zájem než Rodinná pouta, dívalo se na ně o 40 000 lidí více, to je však v mezích statistické chyby. Do té doby dávali diváci přednost Rodinným poutům.  Výjimkou byl premiérový díl Ordinace vysílaný 6. září.