Dalo by se říci, že vydat DVD byl váš sen?

Cais: Myslím, že jo. Už dlouho si to přejeme. A taky už skoro rok se s ním pipláme. Záleží mi na tom, aby to bylo dotažený. Je to samozřejmě hrozně nákladné a myslím, že tady v Čechách je vydávání DVD srandovní v tom, že se do toho nacpe spoustu energie a peněz a oni se leckdy ani nepokryjí náklady. Všichni to víme a počítáme s tím, ale stejně se na vydání hrozně těšíme.

Jaké efekty při tom koncertu, který je na DVD, používáte?

Cais: Jestli se ptáš na scénu, tak jsem vycházel z jednoduchosti. Jedno velké širokoúhlé plátno a jeden silný projektor. K Nanotour jsem už půl roku zpátky připravoval s Toboganem videoprojekce nebo spíš krátké filmečky, které doprovázely příběh. A celá scéna spočívala v tom, že po stranách pódia byly ve výšce čtyřech metrů dva červený pokojíky. Mardoša v jednom vyprávěl příběh a v druhé jsem já (Milan Cais pozn. aut.) kreslil a komunikoval s lidmi v reálném čase pomocí desktopu. Natočily se 2 disky, které skýtají spoustu bonusového materiálu. Snažil jsem se udělat i zábavné menu. Vzkaz pro budoucí majitele DVD je : "kdo hledá, ten najde."

V devadesátých letech na vás chodily davy šestnáctiletých holek, jak vypadá publikum teď?

Neuwerth: V těch předních řadách jsou myslím pořád, ale směrem dozadu od pódia to stárne. Někde u zvukaře už jsou naši vrstevníci...

Od té doby se vaše koncerty hodně změnily...

Cais: Ideově myslím ne, vždy tam byla snaha o určitou divadelnost nebo jakýsi vizuální doprovod hudby. My jsme neuměli moc hrát, tak jsme dělali skopičiny. Teď je to vlastně stejný, akorát ty podmínky jsou trochu profesionálnější. (smích)

Jak jste se změnili vy sami, posloucháte jinou hudbu?

Cais: Ani ne, jak člověk přirozeně stárne, obzor se samozřejmě rozšiřuje. Já jsem třeba v poslední době hodně ležel, i v souvislosti s tím naším, ve spoustě koncertních DVD a musím říct, že asi nejvíc mě bavili Coldplay, ale myslím tím celý produkt včetně zmiňovaného menu atd. Jinak jsme s Mardou vyrůstali na Iggy Popovi, Davidu Bowiem, Lou Reedovi a mnoha dalších.

Jak vás napadlo spolupracovat s generačně vzdáleným Jiřím Schmitzerem?

Cais: Měl jsem pocit, že pro ztvárnění postavy geniálního a zároveň šíleného profesora Tečky se bude pan Schmitzer úžasně hodit, kluci taky nebyli proti a tak jsme ho oslovili. Dopadlo to skvěle. Snad ho to i bavilo. Na toto téma mluví i v jednom s bonusových rozhovorů na DVD.

Dalo by se shrnout dvěma slovy, jací jsou současní Tata bojs?

Cais a Neuwerth: Velmi upracovaní. (smích) Udělali jsme maximum, co jsme byli schopni v daných podmínkách našeho nastíněného konceptu udělat. Teď se celé "Nanoobdobí" uzavírá novým DVD. Byla to velká etapa, kterou už nejspíš opustíme a zkusíme zase něco jiného...

Natočíte film?

Cais: To už přesahuje naše možnosti. I když, pokud by nějaký filmař chtěl, tak mu dáme požehnání.