Písničkám na debutu Evergreen jste odňali koncertní dravost. Postupovali jste při nahrávání novinky stejně?

Jakub Johánek (zpěv, kytara): Nám se tehdejší podání skladeb na desce líbilo, ale tentokrát jsme ji chtěli udělat živější. Vše jsme nahrávali živě, nenechali jsme si do ničeho mluvit a k realizaci jsme přizvali lidi, které známe a oni znají nás. O všem rozhodujeme sami, takže když se něco nepovede, nemůžeme to na nikoho házet a naopak.

Nemáte ale pocit, že tím, jak je deska celá roztančená, míří trochu ke stereotypu?

Jakub: To si nemyslíme. Každá věc má jiný zvuk, jinou aranž, hrají tam třeba jiné nástroje. Pojem stereotyp je to poslední, které bych na desce hledal. To, že je deska celá živá, mi přijde dobré. Má alespoň "šťávu". Ubere jen ve skladbách GeorgeVoices. Podle mě je tam spousta poloh.

Jako singl jste si vybrali Jagger's Not Dead (Jagger není mrtvý). Kam tím míříte?

Mojo (baskytara): V šedesátých letech se všechno točilo kolem Rolling Stones, ta písnička by měla být paralela mezi Rolling Stones a námi. Mělo by to vyznít tak, že šedesátky nejsou zapomenuty ani v roce 2005. Když se jim dá nový kabát, mělo by to být hodně moderní.

V čem ještě ta paralela je?

Mojo: Třeba v tom, že Jakub má stejně falešný hlas jako Jagger. A má stejně velkou pusu.

Jakub: Náš bubeník má navíc stejně opožděnou "ránu" jako Charlie Watts ze Stounů. Jagger je pro nás hlavně symbolem rock'n'rollu, o tom ta písnička je.

Pro vaši hudbu by ale mělo být symbolem spíš jamajské reggae, nemyslíte?

Mojo: Bob Marley a Peter Tosh, největší hvězdy reggae, jsou jedna věc. Jagger je rock'n'rollová hvězda. My jsme rock'n'rollová kapela, kterou reggae a dub střízlivě ovlivňují.

Písnička It's A Shock je o vašem rock'n'rollovém životě. Jaký je v podání české kapely?

Mojo: Momentálně ho prožíváme úplně nejintenzivněji od dob, kdy jsme vznikli. Všechny koncerty a festivaly jedeme naplno a snažíme se to z pódia dát i divákům. Od chvíle, kdy nastoupíme do dodávky a odjíždíme na koncert, si to až do návratu užíváme. Kdyby s námi cestoval někdo "normální", asi by to pro něho bylo neúnosné. Jednou jsme to zkusili a dotyčný to nevydržel. Vystoupil v první vesnici.