Festival, který pořádá volné sdružení lesbických a bisexuálních žen, má být veřejným příspěvkem ke zviditelnění této komunity a zároveň zdrojem informací pro veřejnost. "Společně s vámi chceme projít tématem ženského/lesbického těla, jeho významem a obsahem, zkoumat, jak se ve svém ženském těle cítíme a jak jej vnímáme," vysvětlují organizátorky na webových stránkách festivalu.

Nové prvky Aprilesu

Program festivalu je sestaven z moderovaných diskusí, tematických přednášek, workshopů, zážitkových dílen, filmových projekcí, které se zaměřují a odrážejí zájmy, potřeby, prožitky a zkušenosti lesbických, bisexuálních a transgender žen. Nově je letos připravena interaktivní módní přehlídka na téma Existuje lesbická móda?, taneční a výtvarné dílny, travesty show, interaktivní stěna, na níž mohou návštěvnice/návštěvníci vyjádřit své názory.

Kompletní program festivalu najdete ZDE.

Festivalový víkend vyvrcholí v sobotu večer multimediální taneční párty s videoprojekcemi, tanečními a hudebními performancemi.

Hlavní program je umístěn do pražského Goethe Institutu, doprovodné akce budou probíhat v sobotu i v neděli na různých místech Prahy.