Hlavní postavy ztvárnili Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová a Pavel Liška, kteří se vedle sebe objevili už před šesti lety Gedeonově Návratu idiota. V autorském snímku Bohdana Slámy se dále objeví Simona Stašová a Bolek Polívka.

Film přináší příběh o vytrácení lidské zodpovědnosti a ztrátě schopnosti komunikovat s druhými. Přináší současně kontrast mezi mizející přírodou a industriální civilizací, proti odlidštěné současnosti staví tradici, k níž patří i víra.

"Svým vrstevníkům nemohu Štěstí doporučit jako film, na kterém se příliš pobaví. Ale prožijí opravdový příběh o opravdovém přátelství a opravdové lásce. A to je pro mě mnohem víc než jakákoliv zábava," řekl Vilhelmová.

Dlouhé natáčení

Film vznikal velmi dlouho, skoro dva roky, což komentovala Vilhelmová slovy: "Strávila jsem v Mostě, kde se film natáčel, hodně času, takže už jsem leckdy skoro nevěděla, jestli jsem Tatiana nebo Monika."

I Aňa Geislerová narážena se smíchem na dlouhé natáčení: "Točilo se dlouho, ale po Želarech jsem měla pocit, že na natáčení musím strávit čtyři roční období. Ale tolik času jsem zase v Mostě nebyla, vždycky jsem tam jela na pár dní."