Výměna manželek potvrdila, že diváci jsou fascinování realitou, že je baví více se dívat, jak se obyčejní lidí vyrovnávají s obtížnými situacemi, do nichž jsou postavení. Do tohoto formátu zapadá i Výměna manželek, která se ovšem od reality show typu Velkého bratra a VyVolených liší. Nevytrhne lidi úplně z reality, ale přesadí do diametrálně odlišného, zato však zcela skutečného prostředí. Žena se musí v cizí domácnosti vyrovnávat se zavedeným pořádkem a navrhovat, jak by ji změnila, což je záživnější než sledovat deset lidí v izolované vile, kde toho nemají mnoho co na práci.

Graf sledovanosti

Výměna manželek vzbudila zaslouženě větší pozornost než horkou jehlou spíchnutý seriál Bazén, který ztratil oproti minulému pondělí půl miliónu diváků.

Náporu Primy míní Nova čelit i v úterý, kdy proti nekonečnému seriálu Rodinná pouta nasadí nový seriál pro ženy Ordinace v růžové zahradě a diváky se snaží připoutat ke svému programu už v 18:45, od kdy vysílá seriál Ulice. Ten nahradil upadávající křížovkářskohádankářskou soutěž Pálí vám to. Ulici si vybralo 1,1 miliónu diváků, a stala se tak třetím nejsledovanějším zábavným pořadem večera.

Souboj o pondělního diváka se ještě přiostří od 19. září, kdy Česká televize nasadí nový seriál Dobrá čtvrť. Že část lidí má ráda seriály, potvrzuje úspěch Konce velkých prázdnin z roku 1996, na který se v 5. září dívalo 937 000 lidí.