V rozhovoru, který při této příležitosti McCartney poskytl BBC, volal po zákazu kazetových bomb se submunicí proti živým cílům: "Bylo by úžasné, kdyby tyto zákeřné zbraně zakázali. Až skončí válka, ukáže se že obětí jejich explozí byli civilisté, především děti a ženy."

Munice ohrožuje hlavně děti

Podle zjištění Dětského fond OSN jsou jejich oběťmi obvykle děti, které si tyto pumy spletou s potravinovými dávkami. Mají totiž stejnou žlutou barvu. Explodují, jakmile se jich někdo dotkne.

Člen vedení armády USA Richard Myers připustil, že v Iráku došlo ke zraněním způsobeným kazetovými bombami, i když je na vlastní oči neviděl. Vyjádřil ale přesvědčení, že tyto bomby jsou méně nebezpečné než nášlapné miny.

McCartney nesouhlasí s válkou

V rozhovoru McCartney, který se se svou současnou ženou Hester Millsovou silně angažoval už v kampani za zákaz protipěchotních nášlapných min, vystoupil proti válce v Iráku. "Cítil jsem, že se všichni členové OSN shodli na tom, že by Saddám měl být odzbrojen, ale nesouhlasili se způsobem, který se nakonec zvolil. Řada lidí se shodla na tom, že existovaly i jiné možnosti. Nechci aby někdo na někoho útočil, " dodal McCartney, který sám sebe charakterizoval jako pacifistu.

Ex-Beatle o víkendu pokračoval v Sheffieldu v evropském turné, které vyvrcholí 1. června pod širým nebem v liverpoolských docích před čtyřiceti tisíci diváky. V sobotu vystoupil v Sheffieldu, kde hrál tři hodiny vlastní písně z repertoáru Beatles, Wings i ze svých nových sólových desek.