Na vině bylo podle Jany Krátké špatné počasí, kvůli němuž se technická zkouška mohla konat až v den plánované premiéry. Při ní se pak objevil problém s velkoplošnými obrazovkami, bez nichž nechtěl Flatley vystupovat. Vyloučila spekulace tisku, že by nastaly problémy se statikou pódia.

Jana Krátká uvedla pro Novinky.cz, jak míní zabránit pořadatelé opakování problémů: "Stavba pódia, kterou pozdržely záplavové deště, začne dříve, aby se vše ověřilo. Pro jistotu bude posíleno i upevnění velkoplošných obrazovek."  Právě kvůli nim se představení zrušilo, i když jeřáb měl dostatečnou nosnost.

Flatley však okamžitě odcestoval z Prahy, což vedlo k dalším spekulacím, že představení bylo zrušeno kvůli nedostatečnému zájmu diváků. Prodáno bylo přes sedm tisíc lístků, přitom kapacita stadiónu je dvojnásobná.

Diváci vstupenky nevraceli

Zklamaní diváci však vstupenky hromadně nevraceli. "Vráceno bylo jen minimum vstupenek, vraceli je především zahraniční zájemci. Ostatní čekali, až zveřejníme nový termín. Vzhlaedem k tomu, že se Keltský tygr koná až o posledním srpnovém víkendu, doufáme, že se do té doby všichni vrátí," sdělila Krátká.

Představení podle Krátké zůstane světovou premiérou. Pořadatelům se podařilo zajistit náhradní termín tak, aby pražské vystoupení o tento přívlastek nepřišlo. Americkou premiéru má mít show v Madison Square Garden v New Yorku až 27. září.