"Zatím nemůžu nic slíbit. Konečné datum bude záležet na Albatrosu, i když to hodně záleží i na mě. Budeme se snažit, aby to bylo ještě na vánoční trh, ale zatím to potvrdit nemůžu," sdělil Medek.

Je vědom si tlaku čtenářů, a proto se týden po světové premiéře knihy Harry Potter a Princ dvojí krve zavřel na chatě u Slapské přehrady, aby měl klid na překlad prvních kapitol: "Schovávám se na venkově. Albatros mi filtruje telefonáty a maily, za to jsem jim vděčný."

Překladatel se izoluje

Po zkušenostech z práce nad předchozími díly totiž ví, že první týdny po jejich vydání mu hodně lidí volá a ptá se na další osudy oblíbených hrdinů. Jakým směrem se ubírají životní příběhy kamarádů z kouzelnických Bradavic, už Medek ví. Prozradil, že Harry už je dospělejší, vyzrálejší a klidnější. Stejně jako další hrdinové příběhu si prý vyřeší i svoje "srdeční" problémy.

Hlavním motivem knihy je to, že Harry začne chodit na soukromé hodiny k Brumbálovi a spolu se vydávají do minulosti svého úhlavního nepřítele lorda Voldemorta. Zajímají se o jeho rodiče a prarodiče i o to, jak Voldemort přišel na svět, proč vyrůstal v sirotčinci, jak se dostal na školu do Bradavic a jak se tam projevoval.

Všechny informace mají Harrymu pomoci se připravil na konečný zápas, v němž se utká s lordem Voldemortem a jeden z nich v zápase zemře. Výsledek souboje na život a na smrt se ale čtenáři dozvědí až v posledním, sedmém dílu.

"Konec šestého dílu je zase velice překvapivý," shrnul Medek. Věci, které se zdají jasné, se podle něj najednou zase všechny "postaví na hlavu".