Před měsícem se zdravotní stav televizního primáře Sovy ze seriálu Nemocnice na kraji města zhoršil. Lékaři zjistili, že Chudík trpí neprůchodností střev, která způsobuje obrovské bolesti v břišní oblasti i vysoké horečky. V minulých dnech se přidal i zápal břišní dutiny. Operace v bratislavské nemocnici, kde herec leží, byla neodkladná, podle deníku "šlo doslova o minuty".

Jeho manželka Alena (56) sdělila, že je bez teplot a přijímá umělou výživu. Chudík na pooperačním oddělení dokonce přijímá návštěvy, mezi prvními jej navštívila jeho jednatřicetiletá dcera Alena. 

V pátek zaslal významné osobnosti slovenského kulturního života povzbuzující dopis předseda vlády České republiky Jiří Paroubek. V dopise premiér zmiňuje Chudíkovy výborné herecké výkony a záslužné činy pro slovenskou společnost. Vyjádřil rovněž naději, že se jeho zdravotní stav v nejbližších dnech zlepší. "Chci Vám popřát brzkého uzdravení", uvedl dále premiér, "a doufám, že Vás opět budeme vídat v rolích v divadle, ve filmu či v televizi".

Premiérův dopis není náhodný. Ladislav Chudík v roce 1992 podpořil ČSSD ve volbách.