Jiří Vedral: Bueno

Jiří Vedral, nezařaditelný hudebník, zpěvák a kytarista, začínal jako písničkář na olomoucké hudební scéně osmdesátých let, spolupracoval s Karlem Plíhalem na jeho první desce. Další jeho kroky směřovaly k jazzu a pak k lidové a etnické hudbě. Jeho první album lze označit jako písničkářské, které živě a v obrovské pohodě nahrála v barrandovském studiu kapela jazzových muzikantů.

Indies Records

In Extremo: Mein Rasend Herz

Německá metalová partička In Extremo se ve své hudbě nechává silně ovlivňovat středověkem. Dali se dohromady před deseti lety a v době svého vzniku byli srovnáváni s britskými Skyclad. Jejich poslední deska s názvem 7 vyšla již před dvěma lety. Jsou velmi úspěšnou koncertní kapelou, jak dokázali například vloni na festivalu Rock For People. Letos je můžeme vidět na festivalu Benátská noc.

Universal Music

Miles Davis: Evolution Of The Groove

Trumpetista Miles Davis patřil k největším inovátorům poválečného jazzu, jenž mnohokrát obrátil kormidlo své tvorby a zaměřil se na aktuální trendy, ať už to byl cool jazz, jazzrock, funk nebo naposled hip hop. Nově sestavená kompilace Evolution Of The Groove ukazuje, jak mu učaroval hybný a rytmický groove, jenž je základem funku a hip hopu.

Sony BMG

Ray Charles: Friendship

Desky vynikajícího slepého rhythmandbluesového zpěváka a pianisty přináší nahrávky, které pořídil s dalšími předními hudebníky z oblasti country jako jsou Hank Willliams jr , Johnny Cash. Merle Haggar, Chet Atkins a Willie Nelson. Album potvrzuje neobyčejnou šíři Charlesova záběru. Zpěvák a pianista ovlivnil celou moderní populární hudbu, stál u kořenů soulu i rocku, ale ovlivnil i country.

Sony BMG