Ve svých textech se od počátku zaměřovali na teenagery, zpívali o dívkách, které ještě nemají žádná prsa, o královnách z prodejen hamburgerů i a o klucích, kteří čichají lepidlo. Nejvýše hodnocena je jejich deska Don´t Back Down, která navazuje na odkaz raných Ramones.

Skupina patří k legendám scény, vznikla už v roce 1982 a v jejím čele stále stojí zpívající kytarista Joe King Queer, ketrý poskytl rozhovor.

Co budete hrát? Průřez tvorbou?

Přesně tak - od prvního dne až po poslední album Acid Beaters, které jsem natočili.

Jak pro vás byli důležití Ramones, jejichž písně jste nahráli a za jejichž následovníky jste považováni? 

Měli na nás velký vliv spolu s Black Flag , byli velcí a my jsme je měli vždycky rádi , pro mě to byla kapela číslo jedna. Myslím si, že řada kapel dneska je nudných, protože neposlouchali dost Ramones

Proč hodně zpíváte o teenagerech, o dívkách, kterým teprve rostou prsa a chlapcích, kteří čichají lepidlo?

Píšeme jen o věcech, která známe, Teenage Gluesniffer je o mém kamarádovi. Jsou zábavné, ale současně představují způsob, jak vyrovnáváme s problémy světa - je fajn na ně na tři hodiny zapomenout. V tom navazujem na Ramones.

Nejste tedy političtí, jako jiné kapely?

Ne, považuji za hloupé jít na pódium a říkat ´Fuck George Bush´. Publikum si dobře uvědomuje, že Bush prudí a válka v Iráku je špatná, nepotřebuje někoho, kdo by mu to říkal. Každý ho nenávidí, já taky, ale nebudu o tom zpívat jako Anti-Flag a někoho přesvědčovat. Vy máte svůj názor a já svůj. A já vždycky kašlal na ty, co mi říkali, jak jednat.

Jste označování za surf punk? Máte něco společného s Beach Boys?

Převzali jsme pár jejich písní  a v dalších jsme použili falzeta. V minulosti jsme hráli i surfové instrumentálky, ale teď se koncentrujeme na zpěv a la Beach Boys,