OST Batman Begins

Obtížného úkolu vytvořit a nahrát filmovou hudbu k dalšímu ze série batmanovských filmů se tentokrát ujali hned dva špičkoví skladatelé Hans Zimmer a James Newton Howard. Hans Zimmer na sebe upozornil tvorbou hudby k filmu Rainman v roce 1988, za kterou byl nominován na Oscara. Za Lvího krále sošku už dostal. Nominován byl dále za soundtracky k filmům Tenká červená linie, Lepší už to nebude, Kazatelova žena, Princ egyptský a Poslední samuraj.

James Newton Howard složil hudbu i k filmům Ďáblův advokát, Uprchlík, Muž na měsíci či Pretty Woman. Podobně jako Zimmer byl šestkrát nominován na Oscara. Album přináší scénickou hudbu z filmu.

Warner Music

Gipsy King: Best Of

Francouzští Gipsy King jsou jednou z nejpopulárnějších rómských kapel světa. Strhující hra na kytary i podmanivé melodie si získaly řadu posluchačů i v České republice, což potvrdil i loňský koncert  Gipsy Kings. Skupina přitom do svého nezaměnitelného pojetí dokázala upravit i slavné latinskoamerické melodie jako je Vamos a Bailar. Převzala i slavný Hotel California.

Sony BMG

R. Kelly: TP. 3 Reloaded

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků r´n´b R. Kelly přichází s novým albem TP.3 Reloaded. Prosadil se na začátku devadesátých let jako člen Public Announcement, záhy se však vydal na úspěšnou sólovou dráhu, na níž zaujalo už album 12 Play. Během své kariéry spolupracoval s řadou předních rapperů jako je Jay-Z, Puff Daddy nebo Missy Elliott.  Několikrát byl nominován na cenu Grammy.  I jeho nová deska přináší procítěný zpěv a názvuky hip hopu.

Sony BMG

Bill Withers: Lovely Day - The Very Best Of Bill Whithers

Bill Withers patří k nejvýznamnějším americkým autorům písní, nasbíral za ně už sedm cen Grammy. Jeho záběr sahá od popu až po soul, jazz a country, ale také hip hop. Jeho Grandma Hands nazpívaly Barbra Streisandová i Etta Jamesová, Ain´t No Sunshine zas Sting. Lovely Day zazněla i ve filmovém trháku Osobní strážce. Na desce nechybí ani další známé písně, jako je Lean On Me nebo Ain´t No Sunshine.

Sony BMG