Missy Elliott: The Cookbook

Přední představitelka hiphopové scény Missy Elliott natočila šesté album Cookbook s novým týmem. Už nespolupracuje s osvědčeným Timbalandem, který stále za jejími předchozími ceněnými nahrávkami. Od něj jsou na desce jen dvě skladby.  Album je proto pestřejší se zřetelnějšími vlivy r´n´b a funku, objevují se na něm i klasické hity Supa Dupa Fly a Under Construction. Mezi hosty se objevuje rhythmandbluesová zpěvačka Mary J. Blige a rapper Sick Rick.

Warner Music

ATB: 7 Years

7 Years je deskou, která vám nabízí pohled do fenomenální kariéry André Tannebergera. Je to již 7 let, co je úspěšný a opravdu uznávaný na tak vrtkavé scéně jako je dance music. Jen ve Velké Británii se tři jeho singly staly hity a obsadily příčky v TOP 5. Na desce ale také najdete aspoň další tři skladby, které ještě nikdy nevyšly, a nejnovější mix nejúspěšnějšího singlu v Německu Let U Go.

Universal Music

Jem: Finally Woken

Jem je mladá Angličanka, která se věnuje kromě zpěvu i psaní textů a skládání hudby a má za sebou již pěknou řádku úspěchů. Málokdo tuší, že například Madonna si vybrala její skladbu Nothing Fails na album American Life. Pilotním singlem z alba Finally Woken je příjemně našlápnutá hitovka They.

Sony BMG

Noi: Noi

Muzika Noi byla v minulosti popisována jako svérázná česká verze písničkářů Nicka Drakea nebo Elliotta Smithe. Samotní členové skupiny mají hudební chutě velmi pestré, od jazzu přes klasiku po hardcore. Snad pro ten široký záběr se Noi přes využití víceméně tradiční folkové instrumentace posouvají stylově daleko od typické české kotlíkařiny.

Velkou roli v projevu kapely hrají ovšem také texty, posluchači často vnímané spíše jako zhudebněné básničky. Mimo vlastních textů Noi zhudebnili také několik básní, na albu se objevuje text Ivana Jirouse.

Indies Records

Fantasia: Free Yourself

I druhá vítězka soutěže American Idol, u nás populární Česko hledá SuperStar, tentokrát z roku 2004, vydává své debutové album. Fantasia Barrino má na svém kontě kromě vítězství i jeden zajímavý rekord. Její první singl I Believe ji katapultoval rovnou na první místo hitparády Billboard. Současně s albem vychází i nový singl Truth Is.

Sony BMG