Punk existuje 30 let. Má pořád sílu?

V naší pozici se nám zdá, že ano, punkové hnutí funguje a je na něj navázána řada dalších dobrých organizací, i když lidí je přece jen méně než dříve. Také jsme zaznamenali, že hrajeme v pořád menších a menších sálech, možná ale je to tím, že se opakujeme. Hodně lidí odešlo, ale těžko říci, za je to špatné nebo dobré. Velmi záleží na tom, jak punk definujete, jestli je brán jako trend nebo alternativní proud.

Hudba může mít velký vliv a punk jej stále má. Nemyslím si však, ale že hudba je platformou pro revoluci, může jen leccos ukázat.

To zní podivně od zpěváka tak politicky vyhraněné skupiny, která měla potíže s policií.

To, že se o nás policie už nezajímá, podle mne není něčím, co by nás to mělo trápit. Musejí se starat o větší ryby.

Jsme političtí ve smyslu, že ve všem vidíme politické aspekty, nedokážu psát o nepodstatných hloupostech. Problém ale je, jak zabránit tomu, abychom se opakovali, přese jen jsme pořád stejní lidé. Ale myslím si, že hudba by teď skutečně měla být víc politická. Situace v Británii je hodně depresivní, všechno je jako zmražené. Politici místo toho, aby něco řešili, tak jen publikují prohlášení a manifesty, které nemají nic společného s realitou.

Ona je taky otázka koho v Anglii volit. Blairovi labouristé jsou napravo.

Toryové ještě víc a pak je tu extrémní pravice... Já nechodím k volbám už celé roky, nemá to cenu.

Pokusíte se nějak vyvarovat opakování typickému pro mnohé staré punkové kapely. Nenecháte se inspirovat třeba hip hopem?

Hip hop moc nesleduji, i když je populární, ale na dalším albu chceme být trochu odlišní, i když ne úplně jiní. Sám nemám potřebu dokola přepisovat, to co bylo před lety relevantní.