Projektu se účastní děti ze čtyřiceti zemí celého světa od Botswany přes Indii, Irák, Německo až např. po Fidži. Umělecká ředitelka organizace Tsipi Ben-Haim uvádí, že do práce se zapojí vedle dětí ze zahraničí i samotní harlemští školáci, většinou z černošské a hispánské komunity, jejich kamarádi a rodiče. "Chceme je spojit do velkého kolektivu, který společnou prací přinese svět do Harlemu a zlepší životní prostředí v okolí školy," říká. CITYarts spolupracuje s umělci na veřejných projektech na území New Yorku již od 70. let.

Petr Sís Právu řekl: "Mozaika z malých skleněných barevných kamínků nazvaná Pieces for Peace (Kousky pro mír) bude vznikat celé prázdniny. Hlavním motivem je člověk, který pozoruje současný svět a snaží se jej spojit. Protože zeď je až příliš dlouhá, má široce rozpažené ruce, v nichž drží hlavy symbolizují různé kultury a různá místa světa."

Z vybraných návrhů dětí, které budou rovněž součástí mozaiky, vznikne putovní výstava, která začne v září ve Flushing Town Hall.